چشم پزشکی

اسمایل (smile) چیست؟

  • Smile جدیدترین عمل جراحی برای اصلاح عیوب انکساری نزدیک‌بینی و آستیگمات با استفاده از تکنولوژی فمتوسکند لیزر است. با استفاده از مدرن‌ترین دستگاه لیزر فمتوسکند برش دقیق لایه میانی قرنیه انجام شده و با یک ورودی حدود ۳ تا ۳.۵ میلیمتر از محیط خارج می‌گردد. در این روش مهمترین لایه قرنیه که عمده‌ترین سهم در استحکام قرنیه را دارد حفظ می‌شود و به علت کاهش برش اعصاب قرنیه در مقایسه با عمل فمتولیزیک و PRK و لازک، خشکی چشم پس از عمل که در ۳ ماه اول وجود دارد کمتر مشاهده می‌شود. در ضمن بدون درد و ریزش اشک بوده و بهبودی و برگشت به فعالیت‌های اجتماعی از فردای عمل میسر می‌باشد. این عمل برای تمام بیماران نزدیک‌بین و آستیگمات به خصوص برای کسانی که قرنیه نازکی دارند اولین و بهترین انتخاب است. فرکانس کاری دستگاه فمتوسکند ۵۰۰ کیلوهرتز بوده و از ویژگی‌های آن می‌توان به وارد کردن کمترین میزان انرژی به قرنیه، کمترین میزان افزایش فشار داخل چشمی، منحنی بودن شکل (PI) و تخت هوشمند نام برد. این روش همچنین برای ایجاد فلپ و تونل برای رینگهای داخل چشمی و همچنین پیوند قرنیه کاربرد دارد. ویژگی منحصر بفرد دستگاه، قابلیت انجام عمل Smile بوده که بعنوان کم تهاجمی‌ترین روش درمان اصلاح نزدیک‌بینی و آستیگماتیسم شناخته می‌شود.

 
تفاوت عمل اسمایل و لازک چیست ؟
  • اسمایل لایه‌برداری استرومای میانی قرنیه برای تصحیح عیوب انکساری و عدم برش لایه‌های قدامی می‌باشد. در عمل اسمایل استحکام قرنیه در بهترین حالت حفظ می‌شود.در عمل لازک لایه‌برداری از قرنیه پس از برداشتن فلپ انجام می‌گیرد که ترمیم آن به مدت ۳ تا ۴ روز پس از عمل جراحی صورت می‌گیرد. در عمل لازک، اعصاب قرنیه نسبت به اسمایل بیشتر آسیب می‌بیند ولی در مدت ۴ الی ۶ ماه ترمیم کلی اتفاق می‌افتد.

 
توصیه‌ها:
  • برای تمامی کسانی که کاندید عمل جراحی برای اصلاح نزدیک‌بینی و آستیگمات می‌باشند این عمل نسبت به PRK و LASEK و Femto LASIK ارجحیت دارد. این عمل بدون درد و اشک ریزش بوده و بیمار میتواند از فردای عمل فعالیت‌های اجتماعی را شروع کند استفاده از عینک آفتابی و یا طبی پس از عمل جراحی اسمایل نیاز نمی‌باشد، جز درمورد بیمارانی که دچار فتوفوبیا هستند. در مورد این بیماران توصیه می‌شود که به مدت چند روز از عینک آفتابی استفاده کنند. بعلت دقت عمل و نیاز به وسایل یکبار مصرف برای هر چشم هزینه تمام شده این عمل نسبت به دیگراعمال بالاتر است .تقریبا بازگشت پس از عمل جراحی اسمایل بندرت اتفاق می‌افتد. تمام شماره‌ها مدت زمان لیرز ۲۴ ثانیه و با مقدمات و دخالت جراح تا پایان عمل هرچشم حدود 4.5 دقیقه میباشد. اسمایل فقط تا نزدیک‌بینی شماره ۱۰ با آستیگمات ۵ دیوپتر کاربرد دارد.

 
هزینه‌های اسمایل (smile) در بیمارستانها و مراکز درمانی مشهد:
    • هزینه‌های اسمایل (smile) در مراکز درمانی مشهد بسته به نوع بیمارستان حدود ۲۲۰۰ دلار متغیر میباشد.
    • برای اطلاع از هزینه‌های دقیق این خدمت در هر بیمارستان به صفحه بیمارستان مورد نظر مراجعه نمایید.

مراکز درمانی که این خدمت را ارائه می دهند :

در خبرنامه ما ثبت نام کنید

اطلاع از آخرین اخبار درباره حوزه گردشگری سلامت