چشم پزشکی

عمل جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) Blepharoplasty چیست؟

  • از نظر زیبایی‌شناسی، چشم‌ها مهم‌ترین بخش صورت هستند. چشم‌ها در بسیاری موارد نشان‌دهنده سن فرد و حتی منعکس‌کننده حالات هیجانی و خلقی وی نیز می‌باشند. از سوی دیگر و شاید باید گفت متأسفانه، چشم‌ها و پلک‌ها زودتر از سایر اجزای بدن علایم پیری را نشان می‌دهند. عمل جراحی پلاستیک پلک‌ها که اصطلاحاً بلفاروپلاستی نامیده می‌شود برای برداشتن پُف پلک‌ها و پوست اضافی آنها طراحی شده و هدف اصلی آن جوان ساختن چهره افراد است.


 
چه کسانی کاندید عمل جراحی زیبایی پلک هستند؟
  • بهترین کاندیدهای جراحی زیبایی پلک، کسانی هستند که حداقل 35 سال سن دارند و آویزان شدن پوست پلک یا پُف زیر چشم باعث تغییرات ناخوشایند در چهره آن‌ها شده است (البته در موارد استثنایی، افراد جوان‌تر را که به دلایل خاص مشکلات فوق را پیدا کرده‌اند می‌توان تحت عمل جراحی قرار داد). برای انجام این جراحی لازم است شخص به طور کلی سالم بوده و بیماری خاصی نداشته باشد. همچنین باید انتظارات واقع‌بینانه و معقولی از عمل جراحی و نتایج آن داشته باشیم. به همین دلیل دیدن تصاویر قبل و پس از جراحی سایر افراد و احیاناً مشورت با کسانی که قبلاً جراحی شده‌اند، می‌تواند کمک‌کننده باشد.

 
جراحی چگونه انجام می‌شود؟
  • معمولاْ جراحی به صورت سرپایی انجام می‌شود و نیازی به بستری شدن ندارد. تقریباْ همیشه جراحی با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در موارد بسیار استثنایی بسته به وضعیت بیمار و در صورت صلاحدید پزشک، ممکن است بیمار به طور کامل بیهوش گردد.


 
نکاتی که بیمار باید بداند: 
  • از دو هفته قبل از عمل از داروهایی مثل آسپرین، بروفن، ایندومتاسین، پیروکسیکام و مفنامیک اسید استفاده نکنید و چنانچه به هر دلیلی به مسکن نیاز داشتید فقط از استامینوفن ساده یا کدئین استفاده کنید. قبل از ورود به اتاق عمل حتما آرایش چهره خود را کاملاْ پاک نمایید. 24  تا 48 ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد استفاده نمایید. بدین منظور می‌توانید چند تکه کوچک یخ را در کیسه فریزر ریخته در کیسه را بسته و پس از قراردادن یک گاز استریل روی زخم، آن را روی پلک‌ها و اطراف چشم‌های خود قرار دهید. در طی دو روز اول بعد از عمل هنگام دراز کشیدن بهتر است بالش زیر سر شما بلندتر باشد تا شیب بدنتان بیشتر شود. این کار باعث می‌شود کبودی و تورم پلک‌ها به حداقل برسد. داروهای تجویز شده را طبق دستور پزشک معالج مصرف کنید. 5  تا 7 روز بعد از عمل برای کشیدن بخیه‌ها مراجعه کنید.


 
هزینه‌های بلفاروپلاستی در بیمارستانها و مراکز درمانی مشهد:
    • هزینه‌های بلفاروپلاستی در مراکز درمانی مشهد بسته به نوع بیمارستان از حدود ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار متغیر میباشد.
    • برای اطلاع از هزینه های دقیق این خدمت در هر بیمارستان به صفحه بیمارستان مورد نظر مراجعه نمایید. 

مراکز درمانی که این خدمت را ارائه می دهند :

در خبرنامه ما ثبت نام کنید

اطلاع از آخرین اخبار درباره حوزه گردشگری سلامت