چشم پزشکی

لنز آرتیزان چیست؟

  • برای بیمارانی که دوربینی و یا نزدیک‌بینی شديد دارند و یا ضخامت قرنیه برای اصلاح با لیزر (لیزیک و لازک) کافی نباشد، می‌توان بدون خارج کردن لنز طبیعی چشم، با کار گذاشتن لنز داخل چشمی مخصوصی در داخل چشم، عيوب انکساری را اصلاح کرد. با اين عمل چون عدسی طبیعی چشم دست نخورده باقی می‌ماند، قدرت تطابق چشم حفظ شده و افرادی که به سن پیرچشمی نرسیده باشند، علاوه بر ديد خوب دور، ديد نزدیک خوبی نیز خواهند داشت. در اين عمل از طریق ایجاد برش بسیار کوچک در محیط قرنیه، لنز ظریفی در جلوی لنز طبيعی چشم کار گذاشته می‌شود تا نزديک‌بینی و یا دوربینی را اصلاح کند.
  • اين لنزها انواع مختلف دارند. عده‌ای از آنها در اتاق قدامی چشم (پشت قرنیه و جلوی عنیيه قسمت رنگی چشم) قرار می‌گيرند و عده‌ای از آنها در اتاق خلفی چشم (بر روی عدسی بیمار و در پشت عنبیه). اين لنزها به صورت دائمی داخل چشم قرار داده می‌شوند ولی در هر زمانی می‌توان با عمل جراحی آنها را برداشت.
  • این لنزها و کلاْ عمل آرتیزان برای کسانی پیشنهاد می‌شود که شماره چشمشان بيشتر از محدوده قابل اصلاح با جراحی‌های لیزری قرنیه (لیزیک، لازک و …) است و یا ضخامت قرنیه کمی دارند. از آنجایی که اين عمل توأم با ریسک بالاتری است، در افرادی که نزديک‌بینی و دوربینی بالاتری دارند بکار می‌رود. 

 

هزینه‌های لنزهای آرتیزان در بیمارستانها و مراکز درمانی مشهد:

  • هزینه‌های لنزهای آرتیزان در مراکز درمانی مشهد بسته به نوع بیمارستان حدود ۲۶۰۰ دلار متغیر می‌باشد.
  • برای اطلاع از هزینه‌های دقیق این خدمت در هر بیمارستان به صفحه بیمارستان مورد نظر مراجعه نمایید.

مراکز درمانی که این خدمت را ارائه می دهند :

در خبرنامه ما ثبت نام کنید

اطلاع از آخرین اخبار درباره حوزه گردشگری سلامت