درباره گردشگری سلامت مشهد

ما به شما کمک میکنیم تا اطلاعات لازم را برای دریافت خدمات درمانی و ترمیمی و توریستی در مشهد (گردشگری سلامت مشهد) را پیدا کنید

وب سایت گردشگری سلامت مشهد با تلاش مشترک دانشگاه علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی مشهد، همکاری سایر دست‌اندرکاران این حوزه و زیر نظر کمیته گردشگری سلامت استان خراسان رضوی در سال 1398 ایجاد شده است. وب سایت تلاش دارد در سطح بین‌المللی با ایجاد یک مرجع قابل اعتماد رسمی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تراز اول مشهد، پزشکان مجرب، شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات به بیماران بین‌الملل و سایر ارائه‌دهندگان خدمات گردشگری سلامت را معرفی نماید. سعی خواهیم کرد در بازارهای بین‌المللی صنعت گردشگری سلامت حضوری اثربخش داشته و در حفظ و ارتقاء برند گردشگری سلامت ایران و مشهد در تمامی دنیا تلاش نماییم. ما برآنیم با تکیه بر تحقق، توسعه فن‌آوری‌ها، ایجاد شیوه‌های خلاقانه و نوین خدمت‌رسانی و با کارایی و اثر بخشی بالا در تمامی طول زنجیره ارزش خدمات گردشگری سلامت در کنار ارائه‌دهنگان و گیرندگان خدمات درمانی در چهارچوب قوانین و مقررات کشور و اخلاق انسانی عمل نماییم. کمیته گردشگری سلامت به ریاست مسئولین عالی رتبه استان و با حضور کلیه دست اندرکاران اعم از دولتی و غیر دولتی به منظور مدیریت این حوزه، در مشهد فعالیت می‌نماید.

اهداف و چشم انداز های گردشگری سلامت مشهد

وب سایت گردشگری سلامت مشهد با هدف ایجاد هماهنگی بین سازمان‌های حوزه بهداشت و درمان در ارائه خدمات گردشگری سلامت ایجاد گردیده است.
اهداف این وب سایت به صورت کلی شامل موارد زیر می‌گردد:
گام نخست (اهداف پیش رو)
1- وب سایت قصد دارد تا بتواند لیستی از مراکز معتبر جهت مراجعه بیماران ارائه نماید تا مرجعی برای انتخاب مراکز درمانی و راهنمای بیماران باشد.
2- لیستی از شرکت‌ها و مراکز معتبر و مرتبط با حوزه گردشگری ارائه دهیم تا مرجعی برای انتخاب مراکز خدماتی با کیفیت و مطمئن برای بیماران خارجی باشیم.
3- تعرفه‌ها و قوانین ارائه خدمات به بیماران توریست را ارائه کنیم تا این عزیزان از حقوق خویش مطلع بوده و زمینه سوءاستفاده از آنان کاهش یابد.
4- بستری برای ثبت و رسیدگی به شکایات بیماران خارجی از مراکز درمانی را فراهم آوریم. برای این منظور میتوانید به فرم ثبت شکایات مراجعه کنید.
گام دوم (چشم انداز آینده)
1- قصد داریم با ایجاد یک سازوکار، زمینه نظردهی بیماران گرامی و همچنین رتبه و امتیازدهی به مراکز درمانی با توجه به امکانات، برخورد پرسنل و سایر زمینه‌های جانبی نظیر داشتن مترجم و … را فراهم نماییم.
2- زمینه امتیازدهی به شرکت‌های خدماتی مرتبط به حوزه گردشگری سلامت را ایجاد نماییم.
3- با ایجاد سازوکاری سیستم جامع گردشگری سلامت را ایجاد نماییم تا بتوانیم خلاصه‌ای از اطلاعات پرونده بیماران و اقدامات انجام گرفته برای وی در مراکز درمانی مختلف را در وب سایت داشته باشیم.

در خبرنامه ما ثبت نام کنید

اطلاع از آخرین اخبار درباره حوزه گردشگری سلامت