جراحی مغز و اعصاب

آنوریسم (اندوواسکولار) چیست ؟

واسکولار چیست؟
  • واسکولار به معنای عروق می‌باشد و کار جراح واسکولار در واقع جراحی عروق است. بیماری واسکولار شامل شرایطی است که بر سیستم گردش خون اثر می‌گذارد.


جراحی اندوواسکولار چیست ؟ 

  •  در عمل اندوواسکولار، دو شكاف كوچك در كشاله ران ایجاد می‌شود تا به رگ‌های خونی فرد دسترسی پیدا کنند. سپس از طریق کاتتر (یک لوله انعطاف‌پذیر باریک و بلند) یک عدد استنت گرافت (رگ مصنوعی ظریف كه بر روی یك استنت يا فنر كشیده شده) را وارد سرخرگها کرده و آنرا به سمت آئورت می‌فرستند.
  • وقتی لوله در آئورت قرار گرفت، استنت گرافت باز می شود و ناحیه آنوریسم رگ را می بندد تا خون به داخل آن جریان پیدا نکند. این استنت گرافت برای همیشه داخل آئورت باقی می ماند.
  • در گذشته، این بیماری با عمل جراحی باز درمان می شد. این جراحی از طریق شکم انجام می شد و علاوه بر آن دوره ریکاوری خیلی طولانی هم داشت. بیماران معمولا باید بین 7 تا 10 روز بعد از این جراحی در بیمارستان می مانند و در خانه هم سه ماه استراحت می کردند تا به طور کامل بهبود یابند.

 

مزیت اندوواسکولار
  • جراحی اندوواسکولار جایگزینی برای عمل جراحی باز به حساب می آید که مزیت‌های خیلی زیادی در مقایسه با آن دارد. از جمله این مزیت ها می تواند به کوتاه تر بودن دوره ریکاوری، سختی کمتر، استفاده از بیحسی موضعی به جای بیهوشی کامل، بریدگی‌های کوچک تر، فشار کمتر روی قلب و خطرات کمتر برای بیمارانی که دچار عارضه‌های دیگر هستند اشاره کرد. برای کسانی که به جراحی احتیاج دارند ولی به دلیل بیماری‌های دیگر جراحی برایشان خیلی پرخطر است، این روش گزینه خوبی به حساب می آید.

 
هزینه های آنوریسم اندوواسکولار در بیمارستان ها و مراکز درمانی مشهد:
    • هزینه های آنوریسم اندوواسکولار در مراکز درمانی مشهد بسته به نوع بیمارستان حدود 700 دلار متغیر می باشد.
    • برای اطلاع از هزینه های دقیق این خدمت در هر بیمارستان به صفحه بیمارستان مورد نظر مراجعه نمایید. 

مراکز درمانی که این خدمت را ارائه می دهند :

در خبرنامه ما ثبت نام کنید

اطلاع از آخرین اخبار درباره حوزه گردشگری سلامت